Zapytaj Medyka: zdrowie, medycyna, psychologia, diety

Informacje medyczne: profilaktyka zdrowotna, zdrowy styl życia, psychologia, diety, sport. Najnowsze publikacje i odkrycia naukowe. Zapytaj Medyka o co chcesz!

Karmienie piersią

Napisane 25.10.2020 przez admin

Tagi: macierzyństwo dziecko dieta karmienie-piersią odciągacz-pokarmu laktator odsysacz-mleka karmienie-dziecka

Karmienie piersią to bardzo ważny element macierzyństwa, warto przy okazji zadbać o wysokiej jakości laktator elektryczny.

Ważną kwestią, jeśli karmisz piersią, jest odpowiednia ilość pokarmu. Aby nie mieć z tym problemu, powinnaś ważyć trochę więcej i do przeciętnej dziennej dawki 2000 kcal dołożyć około 500 kcal. Powinnaś też więcej pić i pilnować, by twoja dieta była wystarczająco odżywcza. Warto przez cały ten okres zażywać dobry suplement wapniowy. Wbrew obiegowej opinii, badania naukowe dowodzą, że aktywność ruchowa w okresie, kiedy karmisz piersią, nie wpływa w żaden sposób na smak mleka. Relacje na temat kwasu mlekowego który jakoby podrażnia kubki smakowe dziecka, to nonsens w przeciwieństwie do zbyt dużej ilości kapusty, przypraw lub szampana, które tak mogą działać. Lepiej jest odciągać pokarm albo karmić piersią dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko nie będzie głodne, jeżeli wrócisz późnym wieczorem. Warto zaznaczyć, że mleko, które odciągniesz rano, będzie bardziej kremowe i obfitsze, a dziecko, gdy dostanie butelkę przed pójściem do łóżka, szybciej zaśnie. Nie należy też stresować się gdyż może to negatywnie wpłynąć na ilość pokarmu, po stresującym lub wyczerpującym fizycznie dniu możesz wieczorem nie mieć mleka. Warto karmić dziecko naturalnie piersią, zapewnia to szybszy powrót do ciężaru ciała z okresu sprzed ciąży, a macica szybciej się skurczy do normalnych rozmiarów. Dodatkowo mleko matki nie tylko odżywia, ale również chroni dziecko. Mleko matki zawiera bardzo dużo żywych składników takich jak komórki macierzyste, krwinki białe oraz przydatne bakterie - jest to tak naprawdę kompleksowa bioaktywna ochrona twojego dziecka, która dostarcza przeciwciał które będą chronić twoje dziecko pomagając mu w prawidłowym rozwoju.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ćwiczeniami fizycznymi pokonasz stres

Jak sport pomaga radzić sobie ze stresem? Sport pomaga w aktywnym życiu, redukuje napięcia i zwalcza depresję. Wiele badań naukowych dowodzi, że to najlepsza metoda dbania o kondycję psychofizyczną.Ćwiczenia fizyczne na wiele różnych sposobów pomagają zredukować skutki stresu. Dzięki nim budujemy tkankę mięśniowy, poprawiamy krążenie krwi

Czytaj więcej...

Uważaj na słodzik zawierający sorbitol

Nie wszystko złoto co się świeci lub... nie wszystko dobre co słodkie, tak można sparafrazować popularne przysłowie odnosząc je do nietolerancji słodzika czyli sorbitolu.Słodziki dietetyczne mogą powodować dolegliwości, mogące imitować zespół jelita nadpobudliwego. Szczególnie często przyczyną tego jest sorbitol. W jednym z badań obejmuj

Czytaj więcej...