Zapytaj Medyka: zdrowie, medycyna, psychologia, diety

Informacje medyczne: profilaktyka zdrowotna, zdrowy styl życia, psychologia, diety, sport. Najnowsze publikacje i odkrycia naukowe. Zapytaj Medyka o co chcesz!

Alkohol zwiększa estrogen u kobiet

Napisane 02.11.2020 przez admin

Tagi: hormony estrogen estradiol terapia-hormonalna tabletki-antykoncepcyjne alkohol sterydy wódka medycyna dieta zdrowie zespół-aromatazy testosteron leczenie popęd-płciowy seks

Obniżony lub podwyższony estrogen ma wpływ na popęd płciowy oraz psychikę, jego dysbalans nie jest korzystny. Za duży estrogen u mężczyzn może wywołać zespół nadmiernej aromatazy.

Może to nieco zaskakujące, ale piwo, wino czy jakiekolwiek inne napoje alkoholowe, spożywane w niewielkich ilościach, ale regularnie, mogą powodować u starszych kobiet wzrost poziomu estrogenów. Ponadto zapobiegają osteoporozie i chorobom układu sercowo uniwersytetu działanie na poziom estrogenów i układ krążenia objawiało się przy sześciu drinkach tygodniowo. Większe ilości alkoholu nie powodowały dalszego wzrostu poziomu hormonów. Prof. Gavaler mówi, że alkohol działa w ten sposób najprawdopodobniej poprzez pobudzanie enzymu, który powoduje przemianę androgenów w estradiol. Okazało się jednak, że nie tylko sam alkohol powoduje wzrost poziomu estrogenów: pewne działanie wykazuje również piwo bezalkoholowe i wyciąg z whisky. Prof. Gavaler uważa, że dzieje się tak, gdyż zawierają one czynne substancje z użytych do ich produkcji ziaren jęczmienia (piwo) i kukurydzy (whisky) - a wiadomo, że również one działają pobudzająco na poziom estrogenów. Prof. Gavaler wyodrębniła z piwa dwie działające w ten sposób substancje roślinne. A teraz inny problem; Czy jedzenie pokarmów powodujących wzrost poziomu estrogenów zwiększa ryzyko zachorowania na raka? Wydaje się, że nie. Spożywanie działającej estrogeny soi uważane jest nawet przez niektórych naukowców za korzystne. Estrogeny roślinne, fitoestrogeny, wydają się nie mieć szkodliwego działania, spełniając zarazem, korzystne funkcje estrogenów naturalnych. Wymaga to jednak dalszych badań.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sposoby na bóle stawów

Praca stojąca okupiona jest bólem stawów, który częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Wczesne objawy zapalenia stawów mogą być podobne do przeziębienia lub grypy, pojawia się podwyższona temperatura ciała, osłabienie organizmu a nawet kaszel i ból gardła.Dużo rzadziej występuje kołatanie serca czy pokrzywka skórna.  Problem jest na

Czytaj więcej...

Tłuszcze nasycone są złe

Tłuszcze szczególnie te "złe" mogą być przyczyną wielu chorób i utrudniać rekonwalescencję, dlatego warto wiedzieć o tłuszczach jak najwięcej.Tłuszcze to równie popularny temat rozmów, co pogoda, polityka i piłka nożna. Nie bez powodu. Tłuszcz tłuszczowi nierówny. Niektóre są dla nas dobre (te nienasycone), inne (nasycone) są złe.

Czytaj więcej...